Já & pudlové

 

 

 

jimmy

K pudlům jsem měla vždy blízko. Vyrostla jsem v chovatelské stanici „z Koloru“, která se specializuje na trpasličí černé pudly. Když si maminka v roce 1993 pořídila novou fenu Black El-Jingle Stromboli, rozhodla jsem se, že to bude „můj“ pejsek. Bylo mi 8 let, zdaleka jsem nemohla být plnohodnotným majitelem, ale jak jsem mohla, snažila jsem se alespoň pomáhat a odměnou mi byla nadměrná přízeň této trpasličí holčičky. O necelé čtyři roky později se jí narodila dvě štěňátka, včetně dalšího mého oblíbence, pejska Jimmy Boy z Koloru, který mě mnohému naučil.

 

 

 

yorick

Asi osud tomu chtěl, že dalším pudlem, který mě zaujal více než všichni ostatní, nebyl pudl trpasličí, ale pudl střední. Yorick z Altheyrosei, kterého jsem příležitostně vídávala. Tak v roce 1999 přišel do naší domácnosti první střední pudl, jeho syn a zároveň první můj skutečně vlastní pes, Onyx Boy z Altheyrosei. Jeho pořízení nebylo nikterak cílené, vůbec jsem tehdy nijak zvlášť nepřemýšlela o výstavách a už vůbec ne o vlastním chovu. Onyx Boy z Altheyrosei ale vše změnil.

 

Nebyly to pouze jeho původně naprosto nečekané a stále dech beroucí výstavní úspěchy, ale zejména jeho velice individuální povaha a on sám o sobě měl pro mě, a stále má, velice speciální význam. Začala jsem zjišťovat, že nemohu dopustit, aby on byl „jediný svého druhu“ a začala přemýšlet o vlastní chovatelské stanici, které on měl být základem. Chtělo to tedy koupit mu „ženu“ – ale ne ledajakou!

 

Po několika letech hledání a čekání se mi zdálo už pomalu nemožné, že se vysněné holčičky někdy vůbec dočkám. Až rok 2002 byl zlomový, s pomocí přátel se mi podařilo z Norska importovat půlroční velice atraktivní fenu Farday Nigromanta.

 

 

 

Onyx Boy z Altheyrosei a Farday Nigromanta se společně stali 100% základem mé chovatelské stanice.Oba byli na samotném začátku a oba jsou ve všech rodokmenech našich odchovanců.

 

INTCH CZCH PLCH SKCH ATCH DECH CHCH LUCH BECH FRCH EUW 2002
BIS BISS Onyx Boy z Altheyrosei

 

23.11.1998 – 24.07.2013

Yorick z Altheyrosei x Henessy Noire z Altheyrosei

G460005

  

 

Chovatelská stanice

„De Nigromanta“

 

 

Plnochrupý

41,5cm

prcd-PRA: „A“

PL:0/0

image007a

image012

Opustil nás ve věku 14 let & 8 měsíců,  můj první střední pudl, #1 Pudl roku 2000.

 

Onyx Boy z Altheyrosei se řadí mezi nejúspěšnější pudly Evropy. Je Interšampionem, šampionem 9 evropských států, #1  Pudlem roku 2000 ČR všech velikostních rázů a barev, mnohonásobným vítězem klubových i mezinárodních, výstav. Na evropské výstavě psů v Paříži roku 2002 se stal FCI Evropským vítězem a to včetně titulu BOB a užšího výběru nejlepších 5 jedinců BIG na té samé výstavě.

 

Onyx Boy z Altheyrosei je rovněž špičkovým plemeníkem, který přímo stojí za 14 šampiony a Interšampiony. A to z pouhých 25 potomků celkem! Jeho děti žijí v České republice, Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Norsku a Švédsku. Mimo jiné ale také  vyprodukoval dvě znamenité feny, které jsou ještě mnohem víc než držitelky titulu Interšampion: Asarah De Nigromanta je Vice světový vítěz Poznan 2006 a Tatiana Nero Sabadiana je Mladý evropský vítěz Barcelona 2004.

 

Farday Nigromanta se stala Interšampionem, šampionem ve 3 zemích, #2  Pudlem roku 2003 ČR všech velikostních rázů a barev, mnohonásobným vítězem klubových výstav a vítězem BIG. Na Evropské výstavě psů v Paříži 2002 se umístila na druhém místě ve třídě mladých a na Evropské výstavě psů v Bratislavě 2003 byla vybrána na pořadí jako třetí v soutěži o CACIB.

 

Farday Nigromanta odchovala dva vrhy v naší chovatelské stanici. Osm štěňátek celkem a šest z nich Šampioni a Interšampioni! Hezké skóre. Její potomci žijí v České Republice, Francii a Německu. A úplně nejvýznačnější dítko? Naše milovaná Asarah De Nigromanta - Vice světový vítěz Poznan 2006.

 

 

 

CHOVATELSTVÍ     STŘIHOVÁ ÚPRAVA     VÝSTAVNÍ PREZENTACE