Chovatelství

 

 

Usilujeme o pudly zdravé, vitální, temperamentní a elegantní. Vyhledáváme plnochrupé jedince s výborným pohybem a co nejlepší stavbou těla, kde klademe hlavní důraz na přední frontu, dostatečně prostorný hrudník a správné úhlení pánevních končetin. Hlava musí být elegantní s výraznou bradou a výraz typicky pudlí! Celkový vzhled musí být harmonický.

 

 

 

 

Naše štěňátka mají 24 hodinový dohled „Babysitter“, kterou zpravidla samy zastáváme. Jsou odchovávána v domácím harmonickém prostředí, k novým majitelům jdou štěňátka plně socializovaná. Pro naše odchovy nabízíme chovatelský servis, který zahrnuje střihovou úpravu a u výstavních jedinců i prezentaci na výstavách. Noví majitelé se na nás vždy můžou obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně péče o pudla, jeho výchovy a co nejvhodnějšího uplatnění v chovu.

 

 

 

Pudlové „De Nigromanta“ jsou vhodní nejen pro výstavy (což dokazují jejich výstavní úspěchy), střihačské soutěže (díky jejich kvalitní srsti), ale i pro agility (vzhledem k jejich výbornému pohybu a temperamentu), nebo jako společníci (díky jejich sladkým povahám). Každý, kdo je schopný poskytnout pejskovi láskyplný domov, může mít štěňátko od nás!

 

Mezinárodně chráněná chovatelská stanice „De Nigromanta“ je registrovaná od 5.8.2003. Štěňátka se u nás rodí přibližně jednou za 2 roky - tak abychom mohli zodpovědně říct, že se všem do jednoho od nás dostalo maximální pozornosti nejen po dobu „miminkovského sedminedělí“, ale i během dospívání v novém domově. Naše štěňátka mají 100% nekupírovaný - absolutně přírodní - ocas. Rodiče našich štěňátek jsou plnochrupí a zdravotně testováni na luxaci pately a prcd-PRA.